شهر هوشمند منطقه آزاد اروند، شهری با ویژگی های یک شهر مدرن امروزی است

کمال رضایی مدیر زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند در حاشیه سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به آبادان و خرمشهر از ایجاد تحول ساختاری در حوزه مخابرات در منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به مناسبت سال روز فتح خرمشهر به منطقه آزاد اروند سفر کرده بود، برخی از پروژه های مخابراتی را افتتاح و کلنگ زنی کرد.

کمال رضایی مدیر زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات این سازمان در این باره گفت: با روی کار آمدن مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره در ۴ سال گذشته، توجه به توسعه زیرساخت های ارتباطی و پایه های ساختاری عمران و توسعه شهری بیش از گذشته در سازمان منطقه آزاد اروند بود و در این راستا رایزنی ها و تدوین استراتژی های کلان توسعه ای آغاز شد.

در این میان توجه به ساختار اقتصادی و صنعتی آبادان و خرمشهر این میزان از توجه به گسترش زیرساخت های عمرانی و مخابراتی را در منطقه بیشتر کرده بود.

رضایی در ادامه افزود: بر همین اساس از ۴ سال گذشته برنامه ریزی ها و مطالعات گسترده در حوزه مخابرات و توسعه شبکه فیبر نوری آغاز شد و امروز توانستیم با همیاری و همکاری شرکت مخابرات ایران و عنایت ویژه وزارت محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، گام های خوبی را برداریم.

مدیر زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند اظهار کرد: در سفر وزیر ارتباطات به منطقه آزاد اروند چهار تفاهم نامه در حوزه مخابرات به امضا رسید.

وی در این باره عنوان کرد: این تفاهم نامه ها با حضور وزیر فی مابین سازمان منطقه آزاد اروند، شرکت مخابرات ایران، آموزش و پرورش، شرکت پالایش و پخش آبادان، دانشگاه شهید چمران و جمعیت هلال احمر منعقد گردید.

گسترش شبکه فیبر نوری خانگی مجموعه منازل شرکتی منطقه بریم آبادان، هوشمند سازی مدارس آبادان و خرمشهر، مراقبت های از راه دور در بستر فیبر نوری خانگی و ارائه خدمات سلامت در بستر فیبر نوری و راه اندازی مرکز علمی کاربردی تخصصی مخابرات و فناوری اطلاعات در منطقه آزاد اروند از جمله ۴ تفاهم نامه ای بود که با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شد.

نظرات بسته شده است.