هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در کیش آغاز شد

هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در کیش آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند ؛  نهم و دهم اردیبهشت ماه جاری، جزیره کیش شاهد برگزاری هفتمین مجمع جهانی سلامت (WHS) بامعرفی ظرفیت‌های نظام سلامت کشورمان به جهانیان است.

معاون اول رییس جمهوری به منظور سخنرانی در این نشست شامگاه یکشنبه وارد کیش شد.

از سال ۲۰۱۳ نشست‌هایی از سوی مجمع جهانی سلامت در نقاط مختلف دنیا همچون سنگاپور، ژنو، برزیل، پرتغال و برگزار شده است و آخرین آن به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در جزیره کیش از امروز آغاز بکار کرد .

برگزاری نشستی با حضور مدیران مناطق آزاد کشور و تبیین برنامه ها و رویکردهای دولت برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت مناطق آزاد در جهت توسعه اقتصادی و مقابله با تحریم ها، از دیگر برنامه های معاون اول رئیس جمهوری در این سفر خواهد بود. 

هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت، برای نخستین بار در منطقه غرب آسیا با میزبانی مشترک دانشگاه علوم پزشکی تهران و سازمان منطقه آزاد کیش در این جزیره برگزار می شود.

در این نشست ۲روزه، ۱۸۱سخنرانی توسط وزیران، مسوولان، اساتید علمی ایران و ۴۰ کشور دنیا در قالب چهارplanery (نشست جامع) و ۳۰ پنل، در پنج گروه شش ‌تایی انجام می شود.

سلامت در جهان درحال گذار، توسعه پایدار سلامت، بیماری‌های غیرواگیر و سلامت روان، سلامت در شرایط نا ایمن و بحرانی و بهداشت محیط و آموزش سلامت و نقش فناوری در سلامت، ۶ محور اصلی این برنامه است. 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا