رئیس سازمان اورژانس: خدمات اورژانسی ارائه شده در شلمچه کیفیت بالایی دارد

رئیس سازمان اورژانس گفت: مرزهای کشور ما با عراق دارای یک بیمارستان و درمانگاه‌های تخصصی سیار بوده و اضافه بر این تمام بیمارستان‌های ثابت خود را افزایش ظرفیت دادیم.

گزارش روابط عمومی و امور بین المل سازمان منطقه آزاد اروند، پیرحسین کولیوند ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرز شلمچه اظهار داشت: امروز بازدیدی از مرز شلمچه و نحوه خدمات‌رسانی دانشکده علوم پزشکی و اورژانس در این مرز انجام شد‌.

رئیس سازمان اورژانس بابیان اینکه امکانات ما نسبت به سال گذشته بهتر شده و  خدمات باکیفیت‌تری به زائران ارائه شد، بیان کرد: یک کلینیک دندانپزشکی سیار در حال خدمات‌رسانی به زائران است. کلینیک‌های مختلف تخصصی نیز اعم از زنان وغیره برای خدمت‌رسانی به زائران در مرز شلمچه مستقر است.

وی بابیان اینکه بحث بهداشت محیط و مراقبت‌های بیماری‌های واگیردار تحت کنترل است، عنوان کرد: بیمارستان سیاری که در مرز شلمچه تعبیه‌شده مجهز به آزمایشگاه، اتاق عمل، رادیولوژی و سیستم HIS است و خدمات باکیفیتی را ارائه می‌دهد.

کولیوند با بیان اینکه مرزهای ایران با عراق دارای یک بیمارستان و درمانگاه‌های تخصصی سیار است و اضافه بر این تمام بیمارستان‌های ثابت را افزایش ظرفیت دادیم، عنوان کرد: تاکنون در ۳ مرز بالغ‌بر ۱۳۰ هزار نفر به مراکز درمانی مستقر مراجعه کردند.

رئیس سازمان اورژانس کشور بابیان اینکه ۱۲۰ نفر از داخل خاک عرق به مراکز درمانی مستقر در مرز اعزام‌ شدند، عنوان کرد:‌ تاکنون هیچ بیماری واگیر و غیر واگیر نداشتیم، با توجه به تردد اتباع خارجه در مرز شلمچه، مشخص است که کنترل خوبی از لحاظ بهداشتی صورت گرفته است.

وی گفت: این خدمات تا بازگشت کامل زائران ادامه دارد و توصیه می‌کنیم چنانچه زائران علائم تب و یا گوارشی داشتند، فوراً به همکاران ما مراجعه کنند.

‌کولیوند در پاسخ به این پرسش که حادثه‌دیدگان تصادف ۲ روز پیش مینی‌بوس در عراق در چه وضعیتی هستند، عنوان کرد: کسانی که صدمه‌ دیده بودند فوراً انتقال داده شدند و هم‌اکنون نیز شرایط جسمانی خوب و رو به بهبودی دارند و در حال حاضر مریض بدحال نداریم. در تصادف امروز دو ون نیز تعدادی از سرنشینان فوت کردند و تعدادی مصدوم شدند که در حال حاضر مراحل انتقال مصدومان به داخل کشور در حال انجام است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا