راه برون‌رفت از تحریم‌ها بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی هستند

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: راه برون‌رفت از تحریم‌ها بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی هستند و اگر بخش خصوصی فعال در کشور داشته باشیم، قطعاً می‌توانیم تحریم‌هایی که بر کشور ما واردشده پشت سر بگذاریم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، ابوالفضل روغنی در سومین همایش تجلیل از صنعتگران و خادمان صنعت منطقه آزاد اروند که در اتاق بازرگانی خرمشهر برگزار شد اظهار کرد: راه برون‌رفت از تحریم‌ها بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی هستند.
وی بابیان اینکه باید در شرایط کنونی در کشور، مقاومت کنیم تا بتوانیم دفاع از کیان خویش را به همه دنیا نشان دهیم، عنوان کرد: اگر بخش خصوصی فعال در کشور داشته باشیم، قطعاً می‌توانیم تحریم‌هایی که بر کشور ما واردشده را پشت سر بگذاریم.
وی افزود: باید اقتصاد به دست صاحبان اصلی خودش یعنی بخش خصوصی سپرده شود چراکه همواره خصوصی‌سازی مورد تأکید مقام معظم رهبری و تمام مقامات کشور بوده است.در شرایط کنونی که صنعت وضعیت خوبی ندارد، باید به این مهم توجه کنیم.
روغنی بیان کرد: محور برون‌رفت از شرایط سخت اقتصادی را اگر بنگاه‌های کوچک در نظر بگیریم، باید این بنگاه‌ها موردتوجه قرار گیرند و اگر با یک وحدت و خودباوری تحریم‌های داخلی را از بین ببریم می‌توانیم مقابل تحریم‌هایی که از خارج وارد می‌شود ایستادگی کنیم.
وی اظهار کرد: در این راستا بانک‌ها و تأمین اجتماعی باید کمک کرده و سهم بخش خصوصی بزرگ‌تر شود. در بسیاری از کشورها محور توسعه و پیشرفت همین بنگاه‌های اقتصادی کوچک بودند که برای نمونه می‌توان به کشورهای ایتالیا و مالزی اشاره کرد.
روغنی بیان کرد: پرداخت وام‌های کم‌بهره در منطقه آزاد اروند، امتیاز بزرگی است که در اختیار صنعتگران قرار داده می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا