برگزاری اولین جلسه مجمع مشورتی بانوان سازمان منطقه آزاد اروند

دستیار ویژه مدیرعامل در امور بانوان سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: مجمع مشورتی بانوان سازمان منطقه آزاد اروند با هدف توسعه مشارکت زنان در تصمیم گیری و مشارکت در فرآیندهای تصمیم سازی این سازمان، تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، مریم منصوری با اشاره به
ایجاد زمینه رشد و هماهنگی متوازن در فعالیت های بانوان با عنایت به نقش آنها در حوزه های مختلف این سازمان، افزود: این مجمع جهت ایجاد فرصت های مناسب برای بانوان سازمان منطقه آزاد اروند در راستای اهداف کلان منطقه ای تشکیل شده است.

وی دست یابی به توسعه پایدار در منطقه و شایسته سالاری را از دیگر دستاوردهای این مجمع دانست و اظهار داشت: کلیه فعالیت های مجمع منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی و فرهنگ اسلامی ایرانی خواهد بود.

منصوری ضمن یادآوری اسناد بالادستی، خاطرنشان کرد: صراحتا در ماده ۱۰۱ و ۱۰۲قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ، منشور حقوق و مسئولیت های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران، قانون کار جمهوری اسلامی ایران در مبحث چهارم(شرایط کار بانوان) اشاره شده است.

مریم منصوری هدف از تشکیل این مجمع را جلب مشارکت هرچه گسترده تر و شناسایی توانمندی بانوان سازمان منطقه آزاد اروند و بستر سازی جهت رشد متوازن برای بانوان به منظور انجام وظایف سازمان و محول کردن مسئولیت های بیشتر در سطوح بالاتر به آنها و حضور در عرصه تصمیم گیری یا مشارکت در فرآیندهای تصمیم سازی است.

دستیار ویژه مدیرعامل در امور بانوان سازمان منطقه آزاد اروند آشنایی زنان با حقوق خود و شناسایی چالش های موجود را بخش دیگری از دیدگاه های این مجمع خواند و تصریح کرد:
فراهم آوردن زمینه های لازم به منظور استفاده از توان علمی و اجرایی بانوان در کنار بستر سازی و فراهم کردن شرایط مناسب و تشویق آنها به همکاری بیشتر در راستای تحقق اهداف سازمانی نیز گوشه دیگری از آرمان های این مجمع خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا