انتظار اروندنشینان از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به سرانجام رساندن سریع و با کیفیت پروژه ها است

در آئین کلنگ زنی پروژه های عمرانی منطقه آزاد اروند در آبادان گفت: انجام این پروژه‌های عمرانی نقطه آغازین اساسی در تاریخ بعد از جنگ آبادان است که اتمام به موقع این پروژه‌ها توسعه و آبادی شهر را به همراه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند حجت الاسلام علی ابراهیمی‌پور اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد اروند با تزریق تجهیزات و تکنولوژی در حوزه سلامت و تجهیزات آموزشی در آبادان خدمات رسانی بسیار مطلوب و ارزشمندی داشت و هر جا که کار به کاردان سپرده شد نتیجه ان برای آحاد جامعه در منطقه مثبت بود.
وی با اشاره به اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)در حوزه نفتی از جمله ستاره خلیج فارس افزود: حق آبادان پس از جنگ تحمیلی به آن داده نشد ضمن اینکه در سطح کلی و استانی نیز توجهی جدی در جهت رفع مشکلات آن بخصوص در بخش عمران نشد.
امام جمعه آبادان گفت: آبادان در حال حاضر دارای نقاط بسیار کم برخورداری است که مقایسه آن با آنچه که این شهر در پیش از جنگ تحمیلی داشت نشان از عدم توسعه یافتگی این شهر می‌باشد، آبادان افتخارات زیادی داشت که وقتی آنها را عنوان می‌کردند برای بسیاری تعجب آور بود.
حجت الاسلام ابراهیمی‌پور بیان کرد: آبادان در حوزه کشاورزی و صادرات محصولات پیش از جنگ جایگاه ویژه‌ای داشت که تا کنون این جایگاه به آن بازنگشته است، در آبادان بعد از جنگ تحمیل شده و ناخواسته به رغم تمام اعتبارات تخصیصی تحول چشمگیری در زیرساخت های آن مشاهده نمی‌شود.
وی اظهار داشت: در تمام نقاط شهر آبادان حتی مرکز شهر شاهد عقب افتادگی به لحاظ زیرساختی هستیم که در شان مردم آن نیست، دشمن نیز با پرداختن به این موضوع در صدد آن است که نظام را ناکارآمد و ناتوان معرفی کند.
امام جمعه آبادان گفت: باورمان آن است که به رغم هزینه کردهای بسیار، در حوضه مسائل شهری در آبادان کار تا کنون به کاردان سپرده نشده است و حاصل آن عقب ماندگی ۳۰ ساله آبادان است.
حجت الاسلام ابراهیمی پور بیان کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص،) در بحران کم‌آبی حاکم بر منطقه اقدامات شایسته‌ با کیفیت و دقت بسیار انجام داد که برای همگان قابل لمس بود، لذا انتظار می‌رود در پروژه‌های عمرانی شهر نیز با همان نگاه کارها از پیش برود.
وی اظهار داشت: به طور حتم یکی از جاهایی که تاثیر مثبت روانی آن بر کل کشور حاکم خواهد شد آبادان است همانطور که اگر در زمان جنگ این شهر آسیب می‌دید کل کشور از آن متاثر بود، آبادان را باید تحسین کرد زیرا مردم این شهر در کنار نظامیان برابر دشمن ایستادند و اجازه ندادند که شهر سقوط کند.
امام جمعه آبادان گفت: حق آبادان در سال‌های متمادی و در حوزه های مختلف به ویژه شهری، زیر ساخت ها، مبلمان شهری آنگونه که باید و شاید داده نشد، شهرداری برای انجام امور شهری تمام تلاش خود را می‌کند ولی با کمبود نقدینگی و اعتبار مالی مواجه است به طوری که در پرداخت حقوق کارکنان خود با مشکل مواجه است.
وی افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) با حضور خود در منطقه بار سنگینی را از روی دوش همه مسوولان منطقه برمی‌دارد، داشتن شهری با زیرساخت های مناسب مطالبه به حق مردم آبادان است که باید پاسخ داده شود، سالها حضور پیمانکاران مختلف که بیشتر آنها توانایی انجام کامل کار را نداشتند این شهر را دچار عقب ماندگی کرد و باعث دلخوری و گلایه مندی مردم شد.
حجت الاسلام ابراهیمی‌پور گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) با استفاده از نیروهای جوان، کاردان و متعهد کارهای بزرگی در بعد ملی و بین‌المللی انجام داده و به خوشنامی از آن یاد می‌شود زیرا کارها را با کیفیت و به لحاظ زمانی در موعد مقرر به سرانجام می‌رساند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا