ظرفیت فرودگاهی آبادان برای ایجاد پروازهای خارجی

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: فرودگاه بین المللی آیت الله جمی(ره) آبادان ظرفیت ایجاد پروازهای خارجی را دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید علی موسوی در همایش آژانس های گردشگری منطقه آزاد اروند و شهرهای شادگان و ماهشهر که با حضور مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان، آبادان و مدیر شرکت هواپیمایی کارون در کاروانسرای آبادان برگزار شد، افزود: منطقه آزاد اروند دارای ظرفیت های متفاوتی در زمینه گردشگری و تجارت است که با ایجاد پروازهای خارجی می توان از فرودگاه بین المللی آبادان به عنوان یک ظرفیت در جهت افزایش سرمایه گذاری ها و توسعه گردشگری بهره برد.
معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: ایجاد خط پرواز خارجی در مسیر آبادان – استانبول، آبادان – دبی، آبادان – قطر، آبادان – بیروت، آبادان – گرجستان و آبادان – مسکو زمینه ساز صادرات کالا، ورود کالای همراه مسافر و افزایش تعداد سرمایه گذاران به اروند می شود.
موسوی بیان کرد: سالانه بیش از یک میلیون گردشگر عراقی وارد منطقه آزاد اروند شده که با افزایش پروازهای داخلی و ایجاد پروازهای خارجی می توان در جهت رونق اقتصادی و توسعه گردشگری منطقه از آن بهره مند شد.
وی با اشاره به تأمین اعتبار بیش از هزار میلیارد ریال توسط سازمان منطقه آزاد اروند در فرودگاه اظهار داشت: با بهره برداری از پایانه مسافری جدید فرودگاه آبادان، نیاز این فرودگاه به تقویت و افزایش پروازهای داخلی به ویژه در مسیر تهران برای استفاده فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران رفع می شود.
وی یادآور شد: ورود گردشگران عراقی به منطقه فرصتی بی بدیل است که با توجه به همجواری منطقه آزاد اروند با استان بصره عراق و ظرفیت ورود ۴٫۵ میلیون نفر گردشگر عراقی آن هم بدون روادید و پایین تر بودن قیمت بلیط پروازهای خارجی در ایران، ظرفیت لازم برای استفاده گردشگران خارجی به ویژه عراقی ها از پروازهای خارجی فرودگاه آبادان وجود دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا