باغ موزه آبادان پتانسیل تبدیل شدن به قطب گردشگی دفاع مقدس را دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: باغ موزه آبادان پتانسیل تبدیل شدن به قطب گردشگی دفاع مقدس را دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، اسماعیل زمانی در آیین بهره برداری از نخستین فاز باغ موزه دفاع مقدس در آبادان گفت: این باغ موزه می تواند نماد کلی از وضعیت جنگ تحمیلی برای همه مردم ایران باشد و امیدواریم به گردشگری دفاع مقدس تبدیل شود.

زمانی اظهار داشت: باغ موزه آبادان بعنوان طبیعی ترین باغ موزه های دفاع مقدس ایران و اصلی ترین موزه دفاع مقدس است که در فاصله کمتر از ۵۰۰ متری مرز دشمن در زمان جنگ تحمیلی قرار گرفته است.

وی افزود: این موزه بیانگر تمام حالات از شروع جنگی تا پایان جنگ است و می تواند نماد کلی از وضعیت جنگ تحمیلی برای همه مردم ایران باشد و امیدواریم به گردشگری دفاع مقدس تبدیل شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: تحریفاتی در فرهنگ و تاریخ معاصر ما صورت گرفته و بعضاً جنگ را مقدس می دانند در حالیکه جنگ مقدس نیست بلکه این دفاع این مقدس است.

وی افزود: سایه شوم جنگ تحمیلی افراد ارزشمندی را از ما گرفت ولی اقتدار و پایمردی جمهوری اسلامی ایران  ماندگار شد.

زمانی اظهار داشت: دوران دفاع مقدس یادآور و احیا کننده واژه های ناب شهادت، شهامت، شجاعت، ایثارگری، مردانگی و سلسله مراتب فرماندهی و ولایت پذیری است.

وی ادامه داد: در چهل سالگی دوران مقاومت ملت ایران هستیم و خرسندیم که در منطقه آزاد اروند باغ موزه دفاع مقدس جهت تداعی فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های آینده راه اندازی شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا