ایجاد زیرساخت ها در فرودگاه آبادان یکی از دستاوردهای مهم سازمان منطقه آزاد اروند است

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند ایجاد زیرساخت ‌ها در بخش ‌های تجهیزات کمک ناوبری، محوطه سازی، ساخت، بازسازی و بهسازی ترمینال ها و تجهیز امکانات در فرودگاه بین المللی آیت ا... جمی(ره) آبادان را یکی از دستاوردهای مهم سازمان منطقه آزاد اروند در شش سال گذشته برشمرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، موعود شمخانی دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع فرودگاه بین المللی آیت الله جمی (ره) آبادان گفت: تجهیز فرودگاه بین المللی آیت الله جمی (ره) آبادان یکی ازحوزه ها و اهداف اصلی سازمان منطقه آزاد اروند به شمار می رفت که در شش سال گذشته، این سازمان با ایجاد زیرساخت های اساسی اقدامات شایسته ای را انجام داد.
وی افزود: خوشبختانه منطقه آزاد اروند دارای راه های هوایی، زمینی، ریلی و دریایی است که برای سرمایه گذاری و رونق اقتصای مزیت بزرگی محسوب می شود که این مزیت در سایر مناطق آزاد کشور و حتی دنیا کم نظیر است.
شمخانی با اشاره به نقش صنعت هوایی در حمل و نقل و رونق اقتصادی گفت: توسعه صنعت هوایی و زیرساخت های فرودگاهی جز اولویت های سازمان منطقه آزاد اروند به شمار می رود که در این راستا اقدامات شایسته ای صورت گرفت.
وی با اشاره به اقدامات توسعه ‌ای سازمان منطقه آزاد اروند ظرف شش سال اخیر اظهار داشت: برای توسعه اقتصادی منطقه، مهمترین فعالیتی که باید انجام می شد توسعه لجستیکی فرودگاهی و مسیر هوایی بود.
شمخانی گفت: توسعه زیر ساخت های حمل و نقل هوایی برای منطقه آزاد اروند بسیار حائز اهمیت است زیرا تاثیرات زیادی در بحث رونق اقتصادی و میزان سرمایه گذاری دارد.
معاون فنی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه در شش سال اخیر اقدمات و حرکت های بزرگی برای توسعه فرودگاه آبادان انجام شده گفت: در گذشته، فرودگاه آبادان نسبت به سایر فرودگاه های کشور توسعه یافته تر و پیشرفته تر بود لیکن نیاز به بهسازی و همچنین ایجاد زیرساخت های جدید داشت.
وی با اشاره به ساماندهی فضای سبز فرودگاه آبادان گفت: ۱۸ الی ۲۰ هکتار فضای سبز در حالی ساماندهی شد که سالها برای این ساماندهی بین فرودگاه و شهرداری آبادان اختلاف بود، اکنون بعد از ساماندهی این فضای سبز، ورودی شهر از مسیر هوایی برای مسافران جذاب تر به نظر می رسد.
شمخاتی با بیان اینکه صنعت هوایی نقش مستقیمی در توسعه اقتصادی و زیست محیطی دارد تصریح کرد: فرودگاه آبادان به لحاظ زیرساختی با مشکلات زیادی مواجه بود، متاسفانه مسوولان و سرمایه گذاران برای ورود به شهر از مسیر نامناسبی در این فرودگاه عبور می کردند و الزام ما ایجاد مسیری در خور شان منطقه آزاد اروند بود که در این راستا پاوییون های vip و cip در فرودگاه احداث شد.
وی ادامه داد: شرکت فرودگاه ها در راستای توسعه فرودگاه بین المللی آیت الله جمی(ره) همگام و همراه سازمان منطقه آزاد اروند بود، اگر سایر دستگاه ها بخصوص دستگاه های اجرایی در کنار سازمان منطقه آزاد اروند نباشند نمی توان کار قوی در این منطقه انجام داد.
معاون فنی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند با تاکید بر لزوم توجه به توسعه فرودگاه آبادان گفت: این سازمان بعد از شش سال، تمامی برنامه های خود در راستای توسعه فرودگاه بین المللی آیت الله جمی (ره) آبادان را اجرایی کرده است و بعد از افتتاح ترمینال جدید ، وارد فاز نگهداری و بهره برادری خواهیم شد.
شمخانی اظهار کرد: شش سال پیش ترمینال قدیمی مسافربری فرودگاه آبادان حتی سرویس بهداشتی مناسبی نداشت، سیستم سرمایشی و گرمایشی در این ترمینال نیز با مشکل اساسی مواجه بود ولی با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت فرودگاه های کشور، این مشکلات رفع و ترمینال قدیمی بصورت کلی بهسازی شد.
وی افزود: ترمینال فرودگاه آبادان از هیچ لحاظ شرایط خوبی نداشت و اکثر زیرساخت های آن در حد ترمینال درجه سه هم نبود، ولی با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت فرودگاه های کشور، این ترمینال بهسازی و توسعه یافت و به شرایط قابل توجه ای رسید.
وی با اشاره با ساماندهی دیوار جانبی فرودگاه آبادان نیز گفت: دیوارهای اطراف فرودگاه آبادان رو به نابودی بود که با اعتبار هفت میلیارد و پانصد میلیون ریال این دیوار اصلاح و ساماندهی شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا