محدودیت صادرات کالا از مرز شلمچه برداشته شد/ تردد روزانه ۳۰۰ کامیون کالا

معاون سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: محدودیت قبلی مبنی بر صادرات کالا از طریق مرز شلمچه که اعلام شده بود صرفا در روزهای یکشنبه و چهارشنبه انجام شود، دیگر وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سیدعلی موسوی اظهار کرد: بر اساس اعلام کشور عراق و موافقت نخست وزیر این کشور، از امروز شنبه ۲۲ شهریورماه، مرز تجاری شلمچه به صورت روزانه جهت صادرات کالا به کشور عراق فعال است و در طول هفته نیز فعالیت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه محدودیت قبلی مبنی بر انجام صادرات کالا صرفا در روزهای یکشنبه و چهارشنبه دیگر وجود ندارد، افزود: مرز شلمچه در ایران و عراق در طول هفته برای صادرات کالا به کشور عراق آماده خدمات رسانی به تجار، فعالان بازرگانی و صادرکنندگان است.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند میزان کالای ورودی به مرز شلمچه و لجستیک به منظور صادرات به عراق را به صورت میانگین ۳۰۰ کامیون در طول روز عنوان کرد و گفت: میوه و تره بار، صیفی جات، انواع مواد غذایی، مصالح ساختمانی، صنایع معدنی و صنایع فولادی عمده این کالاها هستند که از مرز یا همان بندر خشک شلمچه به کشور عراق صادرات آن توسط بخش خصوصی در حال انجام است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا