افتتاح طرح توسعه شرکت “شمس جاوید اروند” در ادامه نهضت جهش تولید در سرزمین فتح

مدیرعامل شرکت شمس جاوید اروند گفت: پروژه ی تولید نایلون و نایلکس با ظرفیت تولید سالانه پنج هزار تن و ارزش 60 میلیارد ریالی ماشین آلات شان در مدت زمان شش ماه اجرا و به مرحله ی بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، حیدر هامونی با اشاره به تهیه ی مواد اولیه مورد نیاز در این پروژه از داخل کشور، بازار این شرکت تولیدی را بازارهای داخلی و خارجی نام برد و گفت: با آغاز فعالیت این پروژه برای ۱۲۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

به گفته ی وی راه اندازی این پروژه تمام ایرانی، ۱۰۸ میلیون دلار ارزآوری در پی داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرا و آغاز بهره برداری از پروژه ی بازیافت ضایعات پتروشیمی – کلوخه با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریالی و مدت اجرای ۲ ماهه، افزود: این پروژه ظرفیت تولید سالانه دو تن و ۷۰۰ کیلوگرم محصول بازیافتی را دارد.

مدیرعامل شرکت شمس جاوید اروند ارزش ماشین آلات بکار گرفته شده در این پروژه را ۱۰ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: مواد اولیه مورد نیاز در این پروژه از داخل کشور تامین می شود و محصول نهایی در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می گردد. این پروژه زمینه اشتغال ۱۰ نفر به طور مستقیم و ۲۰ نفر به شکل غیر مستقیم را فراهم کرده است.

هامونی همچنین از پروژه تولید وَکس و پلی اتیلن به عنوان دیگر پروژه ی بهره برداری شده در این مجموعه نام برد و یادآور شد: این پروژه با حجم سرمایه گذاری ۱۶۹ میلیارد و ۴۲۵ میلیون ریالی، ظرفیت تولید سالانه ۵ هزار و ۳۰۰ تن وَکس و پلی اتیلن را دارد.
او ارزش ماشین آلات به کار گرفته شده در این پروژه را ۱۱ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: مواد اولیه را از بازار داخلی تهیه می کنیم و محصول نهایی را نیز در بازارهای داخلی به فروش می رسانیم.

وی افزود: این پروژه که در مدت زمان ۲۴ ماه به اجرا درآمده است برای هشت نفر به طور مستقیم و ۱۵ نفر به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

به گفته ی وی این پروژه ها در مجموع با ۳۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری به اجرا و بهره برداری رسیده اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا