پایان خوش برای ساکنین ساختمان ۶ طبقه خرمشهر

معاون فنی و امورزیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند از تخلیه و تخریب ساختمان 6طبقه خرمشهر و اسکان اهالی آن در خانه های جدید، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، پیش از ظهر امروز موعود شمخانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اعلام خبر اسکان اهالی ساختمان شش طبقه خرمشهر در مسکن مهر این شهرستان در ابتدای هفته آینده، افزود: سازمان منطقه آزاد اروند بنا بر وظیفه اجتماعی خویش تلاش کرد تا ۴۶ خانواده مستقر در این بنای مخروبه سرانجام در خانه های مسکن مهر مستقر و صاحب مسکن شوند.

شمخانی اعتبار اختصاص داده شده به این امر توسط سازمان منطقه آزاد را ۴ میلیارد و دویست میلیون تومان عنوان کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد اروند به تنهایی با در نظر گرفتن این اعتبار ۸۵ درصد هزینه تامین مسکن برای اهالی ساختمان مذکور را عهده دار شد و ۱۵درصد باقی مانده نیز با تسهیلات کم‌ بهره و بدون ضامن در اختیار ساکنین، قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: سازمان اقدام به خرید ۴۸ واحد مسکونی نموده و قرار بر این است یک واحد اضافه توسط معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند به خانه کودک و آموزش و پرورش کودکان که بخش زیادی از اهالی ساختمان ۶طبقه را تشکیل می دهند، اختصاص داده شود.

معاون فنی و امورزیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند با تأکید بر این نکته که واحدهای در نظر گرفته شده مسکن مهر با کیفیت مطلوب ساخته شده اند، اذعان داشت: برای اولین بار است که ساختمان های مسکن مهر دارای پایان کار هستند و همین دلیلی بر استاندارد بودن این واحدها نسبت به دیگر مسکن های مهر خواهد بود.

موعود شمخانی سرنوشت این ساختمان پس از تخلیه توسط ساکنینش را تخریب در اسرع وقت دانست و اظهار داشت: بلافاصله پس از جابه جایی اهالی، این ساختمان توسط شهرداری خرمشهر با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان تخریب خواهد شد تا مجددا محلی برای تجمع افراد نشود.

شایان ذکر است از شنبه هفته آینده تخلیه و جابه جایی اهالی این ساختمان با نظارت فرمانداری و نیروی انتظامی خرمشهر انجام خواهد شد و در نهایت پرونده ساختمان شش طبقه برای همیشه بسته خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا