بهره برداری از کارخانه تولید کامپاند گرانول در منطقه آزاد اروند

به مناسبت دهه فجرانقلاب اسلامی و با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، بهره برداری از کارخانه تولید کامپاند گرانول( شرکت کیمیا اروند جنوب) در منطقه آزاد اروند آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند در آیین آغاز بهره برداری از این طرح ضمن اشاره به ظرفیت های موجود در اروند و مزیت های منحصر به فرد این منطقه برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی گفت: افتتاح این کارخانه با سرمایه گذاری ۲٫۸ میلیون دلاری خارجی محقق شده، قدمی کوچک در تحقق اقتصاد مقاومتی و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

سید علی موسوی افزود: ارزش ماشین آلات این کارخانه که در طول مدت ۳۶ ماه در شهرک صنعتی خرمشهر احداث و راه اندازی شده ۶۲۱ هزار دلار است که با تولید سالانه ۵۰۰۰ تن کامپاند گرانول زمینه اشتغال ۵۵ نفر را به صورت مستقیم و ۴۵ نفر را به طور غیر مستقیم ایجاد کرده است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با صادرات محصولات این کارخانه تولیدی از منطقه به کشورهای حوزه خلیج فارس از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می شود، بر اهمیت جذب سرمایه گذاران خارجی تاکید و اظهار کرد: جذب سرمایه گذاران خارجی در اولویت سازمان منطقه آزاد اروند قرار دارد و حمایت از آنان بدون هیچ محدودیتی انجام می شود.

معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: طرح سرمایه گذاری اتباع عراقی در منطقه آزاد اروند درباره تولید کامپاند و گرانول پلیمری بر پایه پی. وی. سی بوده که با تصویب سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، وزارت اقتصاد و دارایی اجرا و به بهره برداری رسیده است.

موسوی با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری خارجی در تراز تجاری و توسعه اقتصادی یادآور شد: حمایت از حضور و فعالیت سرمایه گذران خارجی، از مهمترین شاخص های و اولویت ها در سازمان منطقه آزاد اروند است و امروز ما به همت متخصصان و کارشناسان با تجربه و توانمند موفق به جذب سرمایه گذار و منابع سرمایه در اروند شده ایم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا