انعقاد تفاهم نامه با مراکز فنی و حرفه ای

تفاهمنامه همکاری به ارزش42 میلیارد و 200 میلیون ریال بین سازمان منطقه آزاد اروند و مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان های آبادان و خرمشهر منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ این سازمان در راستای ارتقاء توانمندی، افزایش مهارت نیروی انسانی، بروز رسانی مراکز فنی و حرفه ای منطقه و اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه فی مابین این سازمان و اداره کل فنی و حرفه ای استان، اقدام به انعقاد چهار نسخه قرارداد به میزان ۴۲ میلیاردو ۲۰۰میلیون ریال نموده که سهم سازمان منطقه آزاد اروند به میزان ۲۹میلیاردو پانصد میلیون ریال و سهم اداره کل فنی و حرفه ای استان ۱۲ میلیارد و هفتصد میلیون ریال می باشد. با توجه به این تفاهمنامه، جلسه همفکری و تعامل میان دستگاه های اجرایی مربوطه با حضور معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری و مدیران مرتبط با این امر در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

قدرت اله طمیمیان با تأکید بر امر آموزش در راستای ایجاد اشتغال و مهم ترین راهکار برون رفت از وضعیت موجود گفت: کلیه مسئولین مربوطه تلاش کنند با روش های اثربخش مشکلات را در جامعه به حداقل برسانند ما نیز در سازمان منطقه آزاد اروند با توجه به ظرفیت هایی که در اختیارداریم و با تمام توان در کنارتان خواهیم بود.

طمیمیان افزود: باید با تشکیل کارگروه های لازم پی گیر مسائل بوده و کارهای انجام شده را رصد کنیم و از هدف گذاری های مد نظر مطلع شده تا بتوانیم نواقص را در مراحل بعدی برطرف کنیم .

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند همچنین در کنار هم بودن و هم افزایی تمام دستگاه های اجرایی را رمز موفقیت این طرح دانست.

مدیر آموزش نیز با عنوان این نکته که سازمان منطقه آزاد اروند نقش حامی را داشته و دستگاه های اجرایی هر یک باید به وظیفه ذاتی خود عمل کنند تصریح کرد: با اجرای این طرح ۲۶ حرفه در ۸ رشته مختلف به افراد واجد شرایط آموزش داده خواهد شد.

علی الیاسی خاطر نشان کرد: جامعه هدف این طرح و اولویت اصلی، مددجویان اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی به همراه روستائیان عزیز خواهند بود؛ اما اگر ظرفیت بیشتری داشته باشیم، دیگر اقشار جامعه نیز می توانند از این طرح استفاده نمایند؛ در مجموع امکانات برای ۷۶۰ نفر در این طرح مد نظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت داشتن نگاه آینده نگر و آینده پژوه افزود: باید با آموزش های صحیح نیاز نسل آینده را هم پاسخ گو باشیم.

مدیر آموزش سازمان منطقه آزاد اروند سرمایه گذاری روی جامعه انسانی را عامل رشد خواند و گفت: باید بر روی جامعه انسانی سرمایه گذاری کرده و واپسگرایی نکنیم؛ یکی از موارد مهمی که جامعه باید به آن توجه ویژه داشته باشند بحث مهارت آموزی است که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند نیز همواره بر آن تأکید داشته است.

کلیه مدیران اجرایی حاضر در این نشست نیز با بیان نقطه نظرات و راه کارهای مورد اهمیت، به بحث و تبادل نظر در خصوص اجرای این طرح ارزشمند در سطح منطقه آزاد اروند پرداختند به امید تربیت نیروی کار ماهر در سطح منطقه آزاد اروند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا