باید به یک برند در منطقه تبدیل شویم

مهدی پیر صالحی: ایجاد نمایشگاه ایران کازمتیکا در اروند باید کمک کند توسعه بازارمان را در منطقه داشته و تبدیل به یک برند شویم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو ضمن خرسندی از برگزاری نمایشگاه ایران کازمتیکا در منطقه آزاد اروند، بازار لوازم آرایشی و بهداشتی را در کل دنیا بازاری  به سرعت رو به رشد معرفی و تأکید کرد: منطقه آزاد اروند باید کمک کند بازار صادراتی ما فراتر رود امروز که رابطه بسیار خوبی با کشور همسایه خود عراق داریم حتما باید این نمایشگاه برند ملی ما شود و از ظرفیت های آن بتوانیم استفاده کنیم و منطقه را تحت تأثیر قرار دهیم؛ این نمایشگاه ایجاد شد برای اینکه ما یک برند داشته باشیم برای تمام تولید کنندگان و واردکنندگان که بدانند سالانه در یک نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.
مهدی پیر صالحی در خصوص تنوع فراورده های آرایشی بهداشتی گفت: این فرآورده ها امروزه دیگر از محصولات میکاپ و رنگی فراتر رفته و برای سلامت پوست، مو و ناخن مصرف می شوند.
 پیر صالحی از رشد دو برابری این بازار در جهان گفت و افزود: امروز دنیا در زمینه های مختلف سرمایه گذاری های زیادی را در این زمینه انجام می دهد بطوری که در ۱۵ سال گذشته رشد بیش از دو برابری را این بازار به خود اختصاص داده است.
وی از سهم کم بازار تولید و واردات رسمی ایران خبر داد و خاطرنشان کرد: امروز ۴۰۰۰هزار میلیارد دلار سهم فرآوردهای آرایشی و بهداشتی در ایران است که مبلغی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار سهم تولیدات داخلی در این زمینه است و حدود ۴۰۰ میلیون دلار واردات رسمی و متأسفانه بیش از یک و نیم میلیارد دلار فرآورده های قاچاق و تقلبی است که تهدیدی برای سلامت مردم است.
رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد: محصولات کازماتیک فراورده هایی است که مصرف روزانه مردم قرار می گیرد و اگر بحث تقلب را در این زمینه جدی نگریم، حتما در مصرف طولانی مدت آسیب های جبران ناپذیری برای سلامت جامعه به همراه خواهد داشت. از همین روی از تمامی تولید کنندگان و واردگنندگان تقاضا می کنم بحث تقلب را بسیار جدی بگیرند؛ چرا که قاچاق و تقلب بازار کار خودشان را نیز هدف قرار می دهد.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا