نشست تخصصی کارگروه اعزامی استقرار سامانه جامع گمرکی مناطق آزاد برگزار شد

نشست تخصصی کارگروه اعزامی استقرار سامانه جامع گمرکی مناطق آزاد با حضور مدیر توسعه صادرات، امور گمرکی و ارزش‌افزوده شورای عالی مناطق آزاد و مدیران گمرکات مناطق آزاد کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، نشست تخصصی کارگروه اعزامی استقرار سامانه جامع گمرکی مناطق آزاد با حضور ناصر خرمالی مدیر توسعه صادرات، امور گمرکی و ارزش‌افزوده شورای عالی مناطق آزاد، مشاور دبیر این شورا و مدیران گمرکات مناطق آزاد کشور در محل گمرک خرمشهر برگزار شد.

ناصر خرمالی در این نشست اظهار کرد: برنامه داریم تا سامانه جامع گمرکات کشور را در مناطق آزاد اجرا کنیم که این کار نیاز به ایجاد زیرساخت‌های سخت‌افزاری و سامانه نرم‌افزاری خاص خود را دارد.

وی افزود: این کار در مناطق آزاد انزلی، اروند ماکو و ارس انجام‌شده است و تا آخر سال جاری در دیگر مناطق نیز راه‌اندازی می‌شود تا گمرکات هر ۷ منطقه آزاد در کشور مجهز به این سامانه شوند.

مدیر توسعه صادرات، امور گمرکی و ارزش‌افزوده شورای عالی مناطق آزاد عنوان کرد: این سامانه در منطقه آزاد اروند دچار مشکلاتی شد و به همین منظور شرکت پیمانکار آن را به همراه مدیران گمرک مناطق آزاد کشور به منطقه آزاد اروند آوردیم.

خرمالی افزود: به‌این‌ترتیب مشکلات این سامانه توسط شرکت پیمانکار رفع می‌شود و مدیران گمرک‌های مناطق آزاد آشنایی بیشتری با این سامانه و اجرای آن پیدا می‌کنند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا