مرکز آمار منطقه آزاد اروند افتتاح شد

مرکز آمار منطقه آزاد اروند با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، مرکز آمار منطقه آزاد اروند با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و جمعی از مدیران و معاونان این سازمان افتتاح شد.
معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند در آیین رونمایی گفت: این مرکز به‌ منظور تهیه سالنامه آماری اروند ایجاد شده است و اقداماتی نظیر طراحی جداول مورد نیاز، مطالعه اسناد بالا دستی، مطالعه نتایج تفصیلی و کلی سرشماری سنوات گذشته و مطالعه و بررسی گزارشات و بولتن‌های تهیه‌ شده توسط دستگاه‌های اجرایی را برعهده دارد.
احمد رستمی افزود: ارتقا جامعیت داده‌ها و اطلاعات آماری، ظرفیت‌سازی آماری و کمک به توسعه نظام آماری ثبتی مبنا، ساماندهی و ارتقا کیفیت آماری منطقه، کمک به ارتقای نظام مدیریت و برنامه‌ریزی و تدوین اقلام و شاخص‌های آماری مورد نیاز منطقه نیز از جمله اقداماتی است که مرکز آمار منطقه آزاد اروند در راستای بهبود آن‌ها فعالیت می‌کند.
وی همچنین اظهار کرد: تحقق بانک اطلاعات یکپارچه و حرکت به سوی مدیریت هوشمند باعث ارتقاء جامعیت داده‌ها و اطلاعات آماری منطقه خواهد شد.

معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند در پایان گفت: این طرح بر اساس استانداردها و شاخص‌های آماری استان و کشور و با استفاده از فناوری نوین اطلاعاتی و ارتباطی تدوین شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا