طرح جامع منطقه آزاد اروند قانون اساسی اداره شهر است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: طرح جامع منطقه آزاد اروند به‌نوعی قانون اساسی اداره شهر است و از مردم و مسئولان می‌خواهم که باهم کاری هم اجازه ندهند که یک مورد هم در اجرای آن تخطی شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد در مراسم رونمایی از طرح جامع منطقه آزاد اروند که با حضور علیرضا جعفری معاون توسعه مدیریت و اکبر افتخاری معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور، اسماعیل زمانی مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد اروند در موزه هنرهای معاصر آبادان برگزار شد، اظهار داشت: خرمشهر و آبادان در ۸ سال دفاع مقدس شاهد ایثارگری‌ها و تلاش‌های بسیار اثرگذاری بودند و مردم این دوشهر هزینه‌های زیادی را در ایام دفاع مقدس متحمل شدند اما سربلند و استوار ماندند و با همدلی و اتحاد در ۸ سال دفاع مقدس مقاومت کردند.

وی افزود: پیکر این دوشهر زخم‌های بسیاری خورد و ترمیم این شرایط نیاز به ایثار، فداکاری، برنامه و اعتبار دارد تا شاهد شکوفایی و پیشرفت این دوشهر باشیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: از فرمانداران، شهرداران و مسئولان شهری آبادان و خرمشهر، سازمان منطقه آزاد اروند و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تشکر می‌کنم.

بانک عنوان کرد: امروز یکی از زیربنایی‌ترین اقدامات منطقه آزاد اروند انجام‌شده است و همه‌کسانی که برای توسعه اقتصادی این منطقه  تلاش می‌کنند به طرح جامع  منطقه آزاد اروند نیاز دارند.

وی بیان کرد: اگر این طرح انجام نمی‌شد پروژه‌ها در سرگردانی قرار می‌گرفتند و اقدامات انجام‌شده بی‌نتیجه می‌ماند و نمی‌توانست تأثیری در برون‌رفت از مشکلات داشته باشد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: این اقدام گام بسیار ارزشمندی است و از بانیان این طرح تشکر می‌کنم. بسیاری از مناطق دیگر نیز کار خود را برای آماده‌سازی طرح جامع آغاز کردند اما هنوز طرح آن‌ها آماده نشده است و اینکه این طرح در اروند آماده‌شده اتفاق خوبی است.

وی افزود: این طرح به‌نوعی قانون اساسی اداره شهر است و از مردم و مسئولان می‌خواهم که باهم کاری هم اجازه ندهند که یک مورد هم در اجرای آن تخطی شود.

بانک بابیان اینکه در پروژه‌ها باید کیفیت را مدنظر قرارداد و طوری اجرا شوند که کارایی مناسب خود را در زمان طولانی حفظ کند، عنوان کرد: توسعه اقتصادی باید همراه با توسعه اجتماعی شکل بگیرد و نمی‌توانیم بدون پیوست فرهنگی و اجتماعی کار را پیش ببریم تا توسعه تعمیق پیداکرده و پایدارتر شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: تأکید ما بر این است که کیفیت پروژه‌ها مناسب باشد تا مردم احساس کنند که کار سریع و باکیفیت پیش می‌رود. امیدواریم بتوانیم در رفع مشکل آب و فاضلاب خرمشهر و آبادان نیز نقش پررنگ‌تری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه حضور بدون روادید اتباع خارجی در منطقه سبب رونق منطقه شده است، بیان کرد: ممنوعیت خروج کالاهای اساسی در منطقه آزاد اروند کاملاً منطقی است و این جزئی از وظایف ما است که اجازه ندهیم کمبودی در کالاهای اساسی مردم به وجود بیاید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا