اهدا یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال کتاب بین مدارس روستایی آبادان و خرمشهر

مدیر توسعه فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی ،ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت تعداد چهار هزارو 500 جلد کتاب در زمینه های مختلف بین مدارس روستایی شهرستان های آبادان و خرمشهر توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند ، همایون قنواتی اظهار کرد:در راستای ترویج و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی بین دانش آموزان مناطق روستایی و کم تر توسعه یافته  ، تعداد چهار هزار و ۵۰۰ جلد کتاب بین مدارس محروم آبادان و خرمشهر اهدا گردید.

قنواتی در آئین اهدای این تعداد کتاب در مدارس روستایی آبادان و خرمشهر بیان کرد:این تعداد کتاب شامل ۲۵۰ عنوان کتاب می شود که به مدارس سه روستای آبادان و سه روستای خرمشهر اهدا شد.

همایون قنواتی به موضوع و هزینه کرد کتاب ها پرداخت و اظهار داشت:برای تهیه این تعداد کتاب با موضوعات ؛ مذهبی، کودکان و نوجوانان، هنری، ادبی و علمی ، یک میلیاردو ۱۰۰ میلیون ریال از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند و مدیریت فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد اروند  هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و ارتقای آن مستلزم ایجاد انگیزه و تهیه منابع مطالعاتی است، گفت: یکی از راه‌ها و ایده‌هایی که می‌تواند تاثیر بسزایی در گسترش و ارتقای سطح فرهنگ مطالعه در جامعه داشته باشد، اهدای کتاب است.

قابل ذکر است :۱۰ باب کتابخانه عمومی با پنج هزار عضو در سطح شهرستان آبادان وجود دارد خرمشهر نیز دارای ۷ کتابخانه عمومی با بیش از ۳ هزار عضو  می باشد و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته موافقت نامه ساخت یک باب کتابخانه در جزیره مینو بین مدیریت فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد اروند ،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند  و نهاد کتابخانه های عمومی امضاء گردیده است که با تامین اعتبار آن مراحل ساخت و تجهیز آن آغاز خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا