گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه منطقه آزاد اروند باشد

گردشگری می‌تواند باعث شتاب توسعه در منطقه شود، اما این محور توسعه باید تبدیل به یک حرکت و جنبش و مطالبه مردمی و جزء اولویت‌های نهادهای مردمی شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید مرتضی نعمت زاده اظهار کرد: بحث گردشگری ازجمله مواردی است که باید در کل کشور مورد اهتمام و توجه ویژه قرار گیرد.

وی بابیان اینکه احساس می‌کنم این موضوع همواره مورد تأکید و توجه مدیریت عالیه سازمان منطقه آزاد اروند بوده است و قطعاً می‌تواند تبدیل به مهم‌ترین محور اقتصادی رشد و توسعه منطقه شود، بیان کرد: آبادان و خرمشهر قبل از جنگ بر اساس دو محور صنعتی و تجاری یعنی پالایشگاه و بندر توسعه پیدا کردند.

نعمت زاده با اشاره به اینکه پس‌ از جنگ، محورهای توسعه اقتصادی شاخص و مؤثری برای این دو شهر دیده نشد، عنوان کرد: گردشگری می‌تواند باعث شتاب توسعه در منطقه شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند افزود: این محور توسعه باید تبدیل به مطالبه مردمی و جزء اولویت‌های نهادهای مردمی شود.

نعمت زاده بیان کرد: در عرصه گردشگری ظرفیت‌های زیادی داریم که پنهان مانده است و باید آن‌ها را به سرمایه‌های فعال تبدیل کنیم.

وی افزود: تنوع غذایی در منطقه آزاد اروند بالاست و این ظرفیت در کنار کیفیت بالای طعم ویژه غذای جنوبی می‌تواند یک جاذبه گردشگری مناسب و یک برند شاخص باشد اما تاکنون به علت نبود یک‌نهاد ویژه این کار خصوصاً نهادی مردمی، به نحو مطلوبی از آن استفاده‌نشده و به یک جاذبه گردشگری شاخص تبدیل نشده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ظرفیتی که در ادارات آموزش پرورش منطقه وجود دارد و بیش از یک‌صد هزار دانش‌آموز که از طریق آن‌ها ده‌ها هزار خانواده نیز به این ادارات مرتبط شده‌اند، ظرفیت کم‌نظیری به شمار می‌آید، این ظرفیت باید در جهت توسعه گردشگری به کار گرفته شود و ما تلاش می‌کنیم گردشگری و فرهنگ‌سازی در این عرصه را با کمک این ادارات پیش ببریم.

نعمت زاده این اظهارات را در مراسمی ابراز نمود که در آن خانم قاسمی زاده رئیس آموزش پرورش آبادان به‌عنوان دبیر جشنواره‌های غذایی در منطقه آزاد اروند به‌عنوان یک‌نهاد مردمی گردشگری معرفی و حکم دریافت کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه