تشریح برنامه‌های نوروزی از زبان معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند

برنامه‌های فرهنگی که در ایام نوروز در شهرهای خرمشهر و آبادان در حال اجرا است از زبان معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، برنامه‌های فرهنگی که در ایام نوروز در شهرهای خرمشهر و آبادان در حال اجرا است از زبان معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند تشریح شد.

سید مرتضی نعمت زاده اظهار داشت: معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند با کمک دیگر ارگان‌ها و سازمان‌ها در خرمشهر و آبادان فعالیت‌های مختلفی را در ایام نوروز انجام داده و می‌دهد.

وی افزود: جشن‌های ۱۰ شب ۱۰ محله در آبادان و جشن‌های بهارانه در خرمشهر ازجمله مراسماتی هستند که در ایام نوروز در منطقه آزاد اروند و به‌منظور ارتقا نشاط اجتماعی برگزار می‌شوند.

نعمت زاده گفت: همچنین جشن‌های نوروزی با کمک سپاه خرمشهر و آبادان برای گردشگران و میهمانان نوروزی برگزار می‌شوند.

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: با توجه به اینکه عمو نوروز یکی از نمادهای نوروزی است برنامه عروسک‌های عمو نوروز زینت‌بخش برنامه‌های نوروزی منطقه آزاد اروند است که در پارک‌های این منطقه به اجرا در میاید.

وی افزود: دلقک‌های درستکار نیز ازجمله نمادهایی هستند که با انجام اقداماتی ازجمله پاک‌سازی محیط‌زیست به‌صورت نمادین فرهنگ حفظ محیط‌زیست را ترویج می‌کنند.

نعمت زاده اظهار داشت: جشن‌هایی تحت عنوان خانواده‌های شاد و همچنین اتوبوس شادمانه نیز به‌منظور ایجاد محیطی شاد و سالم برای خانواده‌ها در ایام نوروز در منطقه آزاد اروند تدارک دیده شده است.

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: تئاتر جشن کودکانه نیز ازجمله برنامه‌های در حال برگزاری و مختص کودکان است.

وی بابیان اینکه برنامه‌های فرهنگی نوروزی در خرمشهر و آبادان منحصر به جشن نیست، بیان کرد: مراسم نورافشانی زینت‌بخش آسمان اروند در شب‌های نوروز است.

نعمت زاده عنوان کرد: موزه تاریخی آبادان، مسجد رنگونی ها و موزه دفاع مقدس نیز آماده میزبانی از بازدیدکنندگان و گردشگران نوروزی هستند.

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: مراسم استقبال از ورود گردشگران در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند نیز به‌منظور نشان دادن فرهنگ غنی مردم خرمشهر و آبادان برگزار می‌شود.

وی افزود: باهدف آشنایی گردشگران با منطقه آزاد اروند و جهت جلوگیری از سردرگمی آن‌ها نقشه منطقه در اختیار میهمانان قرار می‌گیرد.

نعمت زاده اظهار کرد: همچنین به‌منظور ترویج فرهنگ قرآن‌خوانی در ایام نوروز و در منطقه آزاد اروند، طرحی تحت نام قرآن بخوان، عیدی بگیر در این منطقه در حال اجراست.

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به برنامه‌های نوروزی گلزار شهدای خرمشهر، بیان کرد: نمایشگاه عکس، غرفه نقاشی کودکان، ایجاد موقعیت شهدای شاخص خرمشهر، اقامه نماز جماعت، ایستگاه صلواتی، روایتگری و برنامه‌های فرهنگی ازجمله این برنامه‌ها است.

وی افزود: در گلزار شهدای آبادان نیز برنامه‌هایی مانند برپایی نمایشگاه مقاومت مردم آبادان، برگزار مراسم تحویل سال، ایجاد بستر برای رفاه گردشگران، تهیه محل استقرار صداوسیما جهت پخش زنده و استقرار ۲۰۰ خادم فرهنگی و هنری اجرا می‌شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه